Galleries of photos from Powwow in the Canada

The 3Oth Grand River Powwow "Champion of Champions" - Ohsweken Ontario 25-26. 07. 2009
The 3Oth Grand River Powwow - 25-26 July 2009 - Ohsweken - Ontario - Canada
Pozdrowienia z Kanady.

Przesyłam trochę zdjęć może nie najlepszej jakości bo cała impreza miała być na zewnątrz, a z braku pogody została przeniesiona na boisko hokejowe. Spędzić kilka dni w generalnym w rezerwacie indiańskim Six Nations w Kanadzie to nie lada przeżycie tym bardziej, że jest to również czas wielkiego Pow-Wow Grand River " Champion of Champions" , które odbywa się corocznie w terminie ostatniego weekendu lipca.
Rezerwat Ohsweken należy do zamożniejszych rezerwatów w porównaniu z rezerwatami na północy kraju, ale i on boryka się z podobnymi problemami co inne rezerwaty czyli zanikiem własnej kultury. Rezerwat wygląda jak każda inne wioska kanadyjska. Przeciętny turysta nie zorientuje się. Tym co go wyróżnia na pierwszy rzut spośród innych wiosek kanadyjskich to indiańskie nazwy na szyldach.

Jadąc drogą 54 na południe od Brantford (miasto to leży około 100 km na zachód od Toronto), wzdłuż rzeki Grand, mijając miejscowość Onondaga, napotyka się niewielką przydrożną tabliczkę: "Six Nations of the Grand River. Indian Reserve". Potem, kawałek dalej, trzeba skręcić w prawo. A dalej jest po prostu zwykła, kanadyjska wieś: Ohsweken z typowym Indiańskim Centrum "Iroquis Village Centre" - "Centrum Wioski Irokeskiej".
Ohsweken to stolica rezerwatu, w którym mieszkają przedstawiciele sześciu indiańskich plemion irokeskich - Mohawków, Oneida, Onondaga, Kajuga, Seneka i Tuskarora.
Pięć pierwszych stworzyło w XVI wieku Konfederację Irokeską, szóste się do nich dołączyło.
Przesyłam fotoreportaż z wizyty w rezerwacie indiańskim Six Nations w Kanadzie na Powwow Grand River " Champion of Chamions"

Jeszcze raz pozdrawiam.

Elżbieta Podejko
Szkoła tańca Ramada OpoleIlość osób obecnych teraz na stronie:
Zdjęcia - Copyright by Elżbieta Podejko - kontakt w sprawie wykorzystania zdjęć Dariusz Lipecki


Wróć do strony głównejWróć do wyboru galerii

Copyright by Dariusz Lipecki


stat4u
Copyright by Dariusz Lipecki